Materiały do zajęć pn. 100 lat codzienności Polski

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach od początku listopada realizowany jest projekt pn. 100 lat codzienności Polski. Materiały do zajęć MBP otrzymała od Fundacji Szkoła z Klasą.

W paczce, która dotarła do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci były pocztówki prezentujące osiem zdjęć obrazujących codzienność naszego kraju w różnych kontekstach. „100 lat codzienności Polski to projekt edukacyjno-animacyjny, który da dzieciom i młodzieży okazję do refleksji na temat własnej kultury i tożsamości dzięki kontaktowi z fotografią historyczną. Udział w programie pozwoli młodym ludziom zwiększyć wiedzę historyczną i włączyć się w świadome świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pretekstem do rozmowy na ten temat będą fotografie prezentujące życie codzienne w okresie 1918-2018” – czytamy na stronie Fundacji.

Otrzymane materiały bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wykorzystywać będą podczas cyklicznych zajęć i spotkań odbywających się w dziale.
Więcej o projekcie