Misiaki nie boją się lekarza

5 października 2017 roku grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała historyjki o przesympatycznej i bardzo lubianej przez młodszych czytelników kotce pt. „Kicia Kocia jest chora”. Autorką oraz ilustratorką książki jest Anita Głowińska.

Pewnego dnia Kicia Kocia obudziła się bardzo smutna i wszystko ją bolało. Mama stwierdziła, że to najprawdopodobniej jakaś choroba, więc postanowiła, że muszą razem udać się do doktora. Kicia Kocia bardzo się tą wizytą denerwowała. Okazało się, że niepotrzebnie, bo pani doktor osłuchała Kicię Kocię, zajrzała do uszu i gardła, postawiła diagnozę i wypisała receptę. Teraz pozostało Kici Koci posłuchać zaleceń lekarskich i wracać do zdrowia. Tak też wkrótce się stało.

Dzieci rozmawiały o tym, że boimy się tych rzeczy, których nie znamy. Czasami właśnie tak jest, gdy musimy udać się do lekarza i nie wiemy, co nas czeka. Dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach w gabinecie lekarskim, a także o różnych chorobach, które są bardzo groźne dla zdrowia i życia ludzi. Jedna z dziewczynek podała nawet nazwę przyrządu lekarskiego, którym lekarz osłuchuje serce i płuca osoby chorej. Następnie przedszkolaki rozmawiały o jednorazowych chusteczkach higienicznych i o takich wielokrotnego użytku wykonanych z materiału i ozdobionych koronką.

Na zakończenie Misiaki zaprojektowały własne chusteczki. Z takimi arcydziełami, które powstały podczas zajęć, żaden katar nie byłby straszny.