Misiaki z „Bajki” poznały „Piratów z naszej ulicy”

We wtorek 22 maja 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „Piraci z naszej ulicy”.

Przedszkolaki dowiedziały się z książki, na jakiej zasadzie działa plotka oraz jak niesprawiedliwe i krzywdzące mogą być nieprawdziwe słowa wypowiedziane o innej osobie. Następnie każdy uczestnik zaproszony został do zabawy ruchowej pt. „Dzielni i silni piraci”. Misiaki musiały wyobrazić sobie, że płyną na statku i spotykają ich po drodze różne niespodziewane sytuacje (wieje wiatr, targają nimi fale, zbliżają się rekiny…). Po zabawie ruchowej nadszedł czas na pracę plastyczną – pokolorowanie statku niespodzianki.

Było to ostatnie spotkanie z Misiakami, większość przedszkolaków idzie bowiem od września do pierwszej klasy i tym samym kończą cykliczne spotkania czytelnicze w bibliotece. Pożegnaniom nie było więc końca i panie bibliotekarki otrzymały w prezencie specjalnie przygotowany na tę okazję obrazek i ręcznie wykonane kwiaty. Na koniec przypomniały dzieciom, że w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci zawsze będzie mile widziane jako czytelnicy.