Misiaki z „Bajki” rozmawiały w bibliotece o tym, czym jest dom

We wtorek 9 stycznia 2018 roku do Oddziału dla dzieci i młodzieży przyszła grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Przedszkolaki wysłuchały wierszy „Malunki” oraz „Czasem” ze zbioru pt. „A w moim domu ciepło, cieplutko…”. Autorką książki jest Agnieszka Frączek.

Na początku spotkania grupa wysłuchała wiersza „Malunki”, który stał się zapowiedzią tematu rozmowy. Dzieci rozmawiały o różnych domach, czyli o mieszkaniach w bloku i domach jedno- lub wielorodzinnych. Wymieniały pomieszczenia, jakie znajdują się w każdym mieszkaniu, i takie, które występują tylko w domach jednorodzinnych. Ale dom to nie tylko ściany. Muszą znajdować się w nim jeszcze inne rzeczy, takie jak: stół i krzesła, zabawki, rośliny, zwierzęta. Jednak dom nie byłby domem, gdyby nie mieszkali w nim ludzie.

Następnie Misiaki wysłuchały wiersza „Czasem”, by dowiedzieć się, jaki element powinien pojawić się w każdy domu. A mianowicie szczęście. Na pytanie: Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? jedna z dziewczynek odpowiedziała, że rodzice, dziadkowie i rodzeństwo.

W drugiej części zajęć przedszkolaki kolorowały domki według własnego pomysłu. Następnie prace zostały przyklejone na duży arkusz papieru. W ten oto sposób powstało osiedle szczęśliwych domków.