Misiaki z „Jarzębinki” poznały pająka o imieniu Gryziek
  • A A A
  • W środę 11 października 2017 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci na spotkanie z książką przyszła grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Jarzębinka”.

Dzieci wysłuchały opowieści pt. „Rozgniewany pająk” z serii „Niesforne Zwierzaki”, której autorką jest Tulin Kozikoglu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Gryziek (główny bohater) ma poważny powód do złości. Każdego dnia bardzo się stara uprząść piękną, wyjątkową sieć, jednak za każdym razem mieszkańcy jego domu mu ją psują. Gryziek postanowił zostać artystą, więc każde zepsute dzieło oddalało go od jego marzenia. Gniewał się tak bardzo, że tkał nawet ostrzeżenia, które miały odstraszać każdego, kto zbliży się do sieci. Nic to jednak nie pomagało. Aż wpadł na pewien pomysł.

Misiaki bardzo przeżywały przygody Gryźka. Polubiły pająka, choć na początku nie był zbyt miły dla współmieszkańców. Na zakończenie każde dziecko pokolorowało własnego pająka i ułożyło obrazek na specjalnie przygotowanej sieci. Kolejne spotkanie maluchów z książką i paniami bibliotekarkami odbędzie się w przedszkolu. Bibliotekarki bowiem zostały zaproszone do „Jarzębinki” na rewizytę.