Młodzi czytelnicy poznali Grzesia gadułę

W czwartek 22 września 2022 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci na pierwsze zajęcia z cyklu czytelniczego zawitały przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Teddy”. Po krótkim wprowadzeniu bibliotekarka zaprezentowała dzieciom książkę Pippy Curnick pt. „Miś Paplak”.

Przedszkolaki od razu zgadły jaki charakter ma główny bohater opowieści – miś Grześ jest bowiem gadułą. Gada wszędzie i zawsze, co niestety nie spotyka się z przychylnym odbiorem w jego najbliższym otoczeniu. Grześ czuje się niezrozumiany, nieakceptowany i nieszczęśliwy. Postanawia wyruszyć w podróż w celu odnalezienia kogoś, z kim mógłby popaplać.
Jak się okazało w grupie przedszkolnej kilkoro dzieci odnalazło w sobie cechę misiową, ale nikomu w otoczeniu ona nie przeszkadza.

Po przeczytaniu opowieści bibliotekarka poprosiła maluchy, aby pokolorowały przygotowane dla nich wcześniej rysunki przedstawiające bohaterów historyjki. Przedszkolaki bardzo się postarały wykonać zadanie jak najlepiej, ponieważ z ich prac utworzona zostanie wystawa, która prezentowana będzie w korytarzu prowadzącym do oddziału dziecięcego.