Motylki z wizytą w bibliotece
  • A A A
  • W poniedziałek 12 lutego 2018 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci na zajęcia przeprowadzone w oparciu o książkę zawitała grupa Motylki wraz z opiekunami z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”.

Na wstępie bibliotekarka zapoznała 4- i 5-latki z książką „Jakiego koloru są buziaki?”. Maluchy radośnie próbowały odpowiedzieć na to trudne pytanie. Każde dziecko miało inne zdanie na ten temat. Dla jednych było jasne, że buziak musi mieć kolor czerwony, ktoś inny twierdził, że różowy, a jeszcze ktoś odpowiedział, że wcale nie, bo buziaki są kolorowe. Po krótkiej dyskusji maluchy przystąpiły do pracy plastycznej, którą było nic innego, jak zilustrowanie swoich buziaków. Efekt można obejrzeć na korytarzu prowadzącym do oddziału.

Kolejnym etapem zajęć było pokazanie przedszkolakom książek dotyczących prehistorii. Motylki z dużym zaciekawieniem oglądały ilustrowane dinozaury oraz świat, w którym żyły. Musiały mocno skupić się na książkach, ponieważ w przedszkolu już niebawem będą tworzyły prace przedstawiające pradawny las.