Najbardziej aktywni czytelnicy MBP

Obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek był okazją do zaproszenia na spotkanie czytelników, którzy najczęściej przychodzą do biblioteki i wypożyczają najwięcej książek lub audiobooków.

Spotkanie odbyło się po południu w Czytelni i było ostatnim punktem trwającej od 23 kwietnia akcji „Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza”. W jego trakcie certyfikaty najaktywniejszych czytelników otrzymały osoby, które od ubiegłorocznej edycji akcji do teraz wypożyczyły najwięcej książek w poszczególnych działach w budynku głównym MBP, a także w działach w Filii nr 6. Jak powiedziała dyrektor MBP Anna Lipińska, biblioteka to budynek, książki i zbiory biblioteczne oraz bibliotekarze, którzy dbają o zbiory i starają się, żeby to miejsce było miłe dla korzystających z niego. – Ale biblioteka to przede wszystkim nasi czytelnicy, dla których to wszystko robimy – podkreśliła. Podziękowała zebranym za aktywność czytelniczą. Następnie wraz z kierownikami poszczególnych działów wręczyła certyfikaty osobom, które są częstymi gośćmi biblioteki i wypożyczają dużo książek.

Certyfikaty odebrali:
Czytelnicy Filii nr 6, Wypożyczalnia dla dorosłych: Stanisław i Halina Jamrozowie, Barbara Kacperska, Helena Gierszewska, Małgorzata Rekowska, Jerzy i Irena Grabowscy. Nieobecna była Lidia Kufel.
Czytelnicy Fili nr 6, Wypożyczalnia dla dzieci: Natan Galikowski, Adam Kikmunter i Milena Szada-Borzyszkowska.
Czytelnicy Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych w MBP: Ewelina Aleniak, Krystyna Prochowska, Jadwiga i Grzegorz Szulczykowie, Renata Nowacka i Teresa Herder. Nieobecna była Gizela Dziamecka.
Czytelniczka Mediateki w MBP: Eugenia Chądzyńska.

Niestety na uroczystość nie dotarły rodziny często odwiedzające Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci w budynku głównym MBP. Jak mówiła kierownik tego działu, książki często tam wypożyczają wspólnie dzieci, rodzice i dziadkowie. Wyróżnione zostały rodziny Wiatrowskich, Knopików i Gierszewskich. Otrzymają one certyfikaty i upominki podczas najbliższej wizyty w dziale.

Nagrodzeni nie kryli wzruszenia i radości z upominku książkowego. – Zaskoczyło mnie, że ktoś mnie nagrodził za to, co lubię robić – przyznała jedna z czytelniczek. Inna stwierdziła, że nagroda, którą dostała jest dobrze trafiona w jej gust. Z kolei bibliotekarki podkreślały, że jest im miło, że mają stałych czytelników, którzy od lat regularnie przychodzą do biblioteki, dużo czytają i sięgają po nowości, jakie pojawiają się na półkach.

Organizatorem „Dwóch tygodni z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza” była Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa. Akcja dofinansowana została przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe w Chojnicach.