Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zachęcają do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się w sobotę 8 września 2018 r. w godz. 11.00-13.00 w parku Tysiąclecia. Lekturą tegorocznej odsłony akcji jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W audytorium chojnickiego parku Tysiąclecia „Przedwiośnie” na głos czytać będą uczniowie chojnickich szkół, bibliotekarze, członkowie Stowarzyszenia LekTURa oraz członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach. W czasie akcji będzie można obejrzeć kopie rękopisu „Przedwiośnia”, każdy otrzyma również pamiątkową zakładkę. Zachęcamy również do przyniesienia własnych egzemplarzy powieści, które opatrzone zostaną okolicznościową pieczęcią nadesłaną do biblioteki przez ogólnopolskiego organizatora akcji. Osoby, które przyniosą najstarsze wydania „Przedwiośnia” zostaną nagrodzone książkami.

Zapraszamy wszystkich w godz. 11.00-13.00 do wspólnego słuchania tej jednej z popularniejszych powieści. Narodowe Czytanie odbywa się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. W przypadku niepogody impreza przeniesiona zostanie do budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach.