„Noc z gwiazdami” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

3 czerwca 2017 roku w całej Polsce odbywać się będzie Noc Bibliotek. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa organizują w ramach tego wydarzenia chojnicką edycję pod nazwą „Noc z gwiazdami”.

Noc w Bibliotece odbędzie się w Chojnicach po raz czwarty. W poprzednich latach organizowana bowiem była w kwietniu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tym razem postanowiliśmy zmienić termin i dołączyć do edycji ogólnopolskiej. Nasza akcja odbędzie się pod nazwą „Noc z gwiazdami” i trwać będzie w sobotę 3 czerwca w godzinach 18.00-23.00.

W każdym z działów MBP temat gwiazd będzie różnorodnie przedstawiony. Będzie zatem można m.in. zobaczyć bajki pod gwiazdami, przejść się Aleją Gwiazd, porozmawiać z pisarzami fantastyki i fantasy, a także spotkać z cosplayerami czy chojnickimi gwiazdami sportu, zgłębić tajemnice kosmosu i pooglądać dekoracje w stylu „Gwiezdnych wojen”. Jak co roku odważni będą mogli zwiedzać także biblioteczne magazyny. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i zajrzenia do poszczególnych działów zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.

Większość przygotowanych atrakcji ma charakter otwarty. Liczba miejsc została jedynie ograniczona w przypadku warsztatów i wykładu. W związku z tym chętnych do udziału prosimy o kontakt z danym działem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach.

Szczegółowy plan IV Nocy w Bibliotece pn. „Noc z gwiazdami”

Bajki pod gwiazdami – Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci
Uwaga! Zapisy na warsztaty!
18.00-19.00 Teatr kamishibai „Droga przyjaciółko” w wykonaniu uczennic Gimnazjum nr 2 dla dzieci w wieku 5-6 lat
19.30-20.30 Czarny teatr „O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie” w wykonaniu uczennic Gimnazjum nr 2 dla dzieci z klas I-III
21.00-22.30 „Apollo 11” – warsztaty z książką dla dzieci z klas IV-VI wraz z rodzicami

Gwiazdy sportu – Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa
Wystawa fotograficzna „Gwiazdy sportu w obiektywie Aleksandra Knittera”
18.15 Piłkarze MKS Chojniczanka – ich sukcesy, wydarzenia i treningi
20.30 Pięściarze KS Boxing Team Chojnice – ich sukcesy, wydarzenia i treningi
Ponadto: sportowe kolorowanki i puzzle dla dzieci, kącik „Zdobyłem miejsce na podium”

Gwiazdy fantastyki – Czytelnia
18.00 Pisarka i tłumacz literatury fantasy Ewa Białołęcka: „Światy fantastyczne i jak tam trafić”
19.30 Grupa Cosplay Chojnice: „Czy wiesz, czym jest cosplay?”
20.30 Artysta, ilustrator, który brał udział w pracy nad wszystkimi częściami gry „Wiedźmin” Bartłomiej Gaweł
22.00 Pisarz gamebookowy, dziennikarz i religioznawca Mikołaj Kołyszko: „Książki, w których Ty jesteś bohaterem – czyli o powieściach interaktywnych”
Ponadto: tworzenie fantastycznego komiksu, kolorowanki dla dzieci, wystawa „Fantastyczne książki”

W stronę gwiazd – Mediateka
Uwaga! Zapisy na wykład i warsztaty!
19.00 Wykład multimedialny pt. „Tajemnice czerwonych karłów” dra Marcina Gawrońskiego (sala konferencyjna)
20.25 Warsztaty astronomiczne – budowa własnego teleskopu (sala konferencyjna)
Ponadto: wystawa filmów i audiobooków o astronomii, gry i symulacje komputerowe, kosmiczny quiz

Gwiazdy kina – Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych
Wystawa książek „Gwiazdy kina ”
Aleja Gwiazd
Poczuj się jak gwiazda
Quiz filmowy

„Gwiezdne wojny” – Gromadzenie i Opracowanie Zbiorów
Quiz wiedzy o „Gwiezdnych wojnach”
Puzzle „Star Wars”, kolorowanki i malowanie twarzy

Magazyny tylko dla odważnych
Zwiedzanie magazynów MBP w grupach 20-osobowych – godz. 18.30, 20.30, 22.00 (zbiórka przy windzie na I piętrze)

Organizatorami IV Nocy w Bibliotece pn. „Noc z gwiazdami” są Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. Impreza dofinansowana została przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe w Chojnicach.