O książce „Baśniobór” rozmawiali członkowie DKK

W czwartek 16 lutego 2017 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem omawiano pierwszy tom cyklu fantasy „Baśniobór” Brandona Mulla.

Powieść zaczyna się według dobrze znanego scenariusza – wakacje, rodzeństwo (dziewczyna i chłopak) jedzie do dziadków, których bardzo rzadko widują i w zasadzie nie znają, a rodzice muszą w tym czasie wyjechać w inne miejsce. Jak łatwo się domyślić, mali bohaterowie nie do końca są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Taką wersję wydarzeń każdy zagorzały czytelnik bardzo dobrze zna. Kendra i Seth (takie imiona noszą nasi bohaterowie) zostają odwiezieni do domu dziadków i w zasadzie podobieństwa do innych książek tego typu się kończą. Od tego momentu zaczyna się nieznana, zupełnie nowa historia. Uwaga! Jest to książka dla czytelników o mocnych nerwach.
Tom I serii został bardzo dobrze oceniony przez klubowiczów. Każdy przyznał, że szybko go przeczytał, a jedna osoba czytała wszystkie tomy z tej serii kilkakrotnie, a jest ich pięć. W trakcie dyskusji nie obyło się więc bez spojlerowania. Dwugodzinne spotkanie upłynęło na fachowej, bardzo dojrzałej dyskusji. Kolejne DKK za miesiąc – w czwartek 2 marca w godz. 16.00-18.00.

Jeśli jesteś osobą, która pochłania książki i ma ochotę o nich podyskutować, to serdecznie zapraszamy! Nawet jeśli nie interesuje Cię omawiana przez nas książka, to nie przejmuj się, nasze dyskusje bardzo często zbaczają na inne, interesujące nas tematy. Po prostu przyjdź – zostały nam dwa miejsca. Jedno z nich może być Twoje. Zapraszamy.