Obłoczki poznały zasady panujące w bibliotece
  • A A A
  • 26 października 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”. Tym razem były to 5-latki z grupy Obłoczki.

Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że znajdują się w wypożyczalni książek dla dzieci i młodzieży, czyli dla osób w ich wieku i tych trochę starszych. Następnie zostały poinformowane, co trzeba zrobić, by móc książki wypożyczać do domu. Porozmawiały również o regulaminie, czyli o tym co wolno, a czego nie powinno się robić w bibliotece. Miały okazję zaobserwować, jak wygląda wypożyczanie książek.

Pięciolatki doskonale wiedziały, jak należy dbać o wypożyczone książki w domu. Dowiedziały się również, co należy zrobić, gdy książka się zagubi lub zniszczy. Przedszkolaki świetnie rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści dla dzieci. Następnie zapoznały się z książkami, których nie zabiera się do domu. W czytelni obejrzały egzemplarze popularnonaukowe oraz czasopisma skierowane do czytelników w ich wieku. Na zakończenie mogły zobaczyć jak wygląda książka dla osób niewidomych i przekonać się w jaki sposób należy ją czytać za pomocą palców. Podczas kolejnego spotkania w bibliotece dzieci wysłuchają czytanki i wykonają zadanie.