Odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach odbyło się w czwartek 17 września 2009 roku. Miało ono organizacyjny charakter – zainteresowani przynależnością do klubu mieli okazję się poznać i zapoznać z listą klubowych książek.

DKK liczy obecnie siedem pań, ale już wiadomo, że dołączą kolejne miłośniczki książek. Na razie nie zgłosił się żaden pan. Podczas pierwszego spotkania klubowiczki przyznały się do swojego nałogu, jakim jest czytanie książek. – Mam problem, żeby się oderwać od książki i noc czasami jest z głowy – mówiła jedna z pań. Inna przyznała, że bardzo lubi czytać, ale czasami książka przegrywa z telewizją. – Ja czytam i robię w tym samym czasie coś innego, np. czytanie łączę z gotowaniem – zdradziła kolejna pasjonatka książek. A zgodnie wszystkie stwierdziły, że jest to najmniej szkodliwy nałóg.

Klubowiczki opowiedziały o tytułach, które ostatnio czytały i zapoznały się z książkami, którymi DKK dysponuje. Ustaliły, że spotkania odbywać się będą w każdą pierwszą środę miesiąca. Na kolejne, które odbędzie się 4 listopada o godz. 18.00 (także w Czytelni, pokój 104) przeczytają dwa tytuły: Jacka Dehnela „Lalę” i Joyce Carol Oates „Córkę grabarza”. Ponieważ 6 października w ramach DKK odbędzie się spotkanie z pisarzem Danielem Odiją ze Słupska, postanowiły zapoznać się także z jego książkami.