Odwiedziny klasy IId z SP nr 8

W środę 9 października 2019 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszła klasa IId z SP nr 8 wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Templin. W związku z obchodzoną niedawno przez bibliotekę Ogólnopolską Nocą Bibliotek, bibliotekarka zaprosiła klasę do magazynów.

Wszyscy przenieśli się więc do czasów prehistorycznych, bo taka dekoracja jest w bibliotecznych magazynach. Po krótkim wstępie dotyczącym człowieka pierwotnego, przyszedł czas na przeczytanie książki pt. „Tek. Nowoczesny jaskiniowiec”. Dzięki niej uczniowie dowiedzieli się, że można korzystać ze wszystkich dobrodziejstw cywilizowanego świata, ale trzeba to robić z umiarem. Bardzo ważne jest mądre korzystanie z wszechobecnych gadżetów.

Po przedyskutowaniu treści książki każdy uczestnik zajęć miał za zadanie narysować na ściance coś, co mógł na własne oczy widzieć zasiedlający jaskinię troglodyta. Wśród rzeczy, które zostały narysowane były m. in.: wulkany, jaskinie, kwiaty, tygrysy, a nawet oczy i serce.