Odwiedziny szóstoklasistów z Ogorzelin

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci w środę 9 maja 2018 roku odwiedzili uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach, by uczestniczyć w lekcji bibliotecznej.

Na początku spotkania uczniowie zapoznali się z regulaminem, jaki obowiązuje w oddziale. Następnie nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka: czy jest to np. powieść obyczajowa czy fantastyczna, jeżeli oznaczenia dotyczyły literatury pięknej. Potem dowiedzieli się, jak jest w przypadku literatury popularnonaukowej. Szóstoklasiści zobaczyli, gdzie znajduje się księgozbiór, z którego korzysta się wyłącznie w bibliotece. Młodzież dowiedziała się także o możliwości korzystania z elektronicznego katalogu biblioteki.

Na zakończenie uczniowie zajrzeli do innych działów Miejskiej Biblioteki Publicznej, a były to: Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, Czytelnia wraz z Pracownią Dokumentacji Regionalnej, Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, Mediateka oraz Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa.
Spotkanie było okazją, by dowiedzieć się czegoś o programie Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, jak również o inicjatywie pn. „Przytulny kącik w miejskiej bibliotece” w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” ogłoszonego przez Tesco Polska.