Ostatnia wizyta zerówki z „Tęczowych Misiów”

W poniedziałek 19 czerwca 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziła po raz ostatni zerówka z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowe Misie”. Od września dzieci będą już uczniami pierwszych klas.

Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Broda Piotra” z książki „Tatax i inne historyjki o tatusiach”. Autorką całego zbioru jest Barbara Stenka, a to opowiadanie powstało z udziałem Weroniki Stenki.

Tata Piotr ma córkę Kalinkę, która dzięki swoim pięknym blond puklom wygląda jak aniołek. Jednak to wrażenie mija, gdy tylko dziewczynka odezwie się chrapliwym głosem i każe do siebie mówić Kalina. Pewnego dnia tata pyta córkę, czy chciałaby na urodziny otrzymać lalkę. Ta odpowiada, że wolałaby lutownicę i cynę. Zatem tata dotrzymuje słowa, a dziewczynka wreszcie spełnia swoje marzenie i dzięki urodzinowemu prezentowi ma… czarną długą sztuczną brodę. Jaki ta historia ma finał? Zapraszamy do lektury.

Na zakończenie dzieci przygotowały laurki na Dzień Ojca. Przedszkolaki rysowały na nich marzenia swoich ojców. I tak znalazły się na nich między innymi: bezludna wyspa, nowe auto oraz wiele innych pomysłów.