Ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia dla Duszków z „Bajki”

Po raz ostatni w tym roku szkolnym Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła grupa Duszki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”.

Część grupy będzie kontynuować spotkania w bibliotece w przyszłym roku szkolnym, od września, a niektóre dzieci rozpoczną już naukę w klasie pierwszej. W poniedziałek 21 maja 2018 roku przedszkolaki wysłuchały historii „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa. Zanim jednak to nastąpiło dowiedziały się, czym jest program Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i jakie są związane z tym atrakcje.

Następnie przedszkolaki wysłuchały historyjki o Antku i Lusi, którzy nie posiadali wiele. Nie mieli telewizora, ich rodzice nie mieli samochodu, ani nawet domu. Mieszkali za to w przyczepie kempingowej pełnej książek. Czas im płynął na ich czytaniu. Pewnego dnia wszystkie książki z przyczepy musiały zniknąć. To wydarzenie stało się początkiem czegoś zupełnie niezwykłego.

W dalszej części spotkania dzieci kolorowały obrazek, który przedstawiał regał z zabawkami. Po rozłożeniu obrazka ukazywała się wolna przestrzeń. Zadaniem dzieci było ją zapełnić. W tym miejscu maluchy rysowały zabawki i oczywiście książki.