Ostatnie zajęcia czytelnicze dla klasy Id z SP8

W środę 15 maja 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się ostatnie w tym semestrze cykliczne zajęcia dla klasy Id z SP8. Uczniowie przychodzili na spotkania z książką raz w miesiącu przez cały rok szkolny.

Podczas zajęć bibliotekarka zapoznała dzieci z książką pt. „O Wilku, który nie lubił czytać”. Bohater historyjki – Wilk bardzo lubił książki. Nie czytał ich jednak, gdyż go nudziły, ale zjadał. Czynił tak do momentu, aż przyjaciele postanowili więcej się z nim nie bawić, dopóki nie przeczyta darowanych mu książek. Wilk spróbował i… zasnął. Sen jego był bardzo niezwykły i na zawsze odmienił zwyczaje pożeracza książek.

Uczniowie po wysłuchaniu opowieści rozpoczęli prace nad stworzeniem własnych pieczątek w kształcie książki. Musieli odrysować przygotowany wcześniej wzór książki na trzech piankowych karteczkach i wyciąć go. Następnie pani bibliotekarka sklejała wycięte wzory i naklejała je na korki po napojach. Kiedy pierwszy element pracy plastycznej został wykonany, uczniowie zabrali się do kolorowania kolorowanki, na której narysowany był bohater książki. Gdy i ta część została zrobiona, każde dziecko mogło maczać swoją pieczątkę w metalicznej farbie i pieczętować swój obrazek. Praca szła wszystkim bardzo sprawnie.

Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie i uczniowie wraz z wychowawczynią wręczyli podziękowanie dla bibliotekarek za możliwość uczestniczenia w zajęciach.