Pięciolatki rozmawiały w bibliotece o szczęśliwych domach

Do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w poniedziałek 4 lutego 2019 roku na zajęcia przyszły pięciolatki z grupy W teatrze ze Szkoły Podstawowej nr 7. Wysłuchały dwóch wierszy ze zbioru pt. „A w moim domu ciepło, cieplutko…” Agnieszki Frączek.

Na początku spotkania grupa wysłuchała wiersza „Malunki”, który stał się zapowiedzią tematu rozmowy. Dzieci rozmawiały o różnych domach, czyli o mieszkaniach w bloku i domach jedno- lub wielorodzinnych. Wymieniały pomieszczenia, jakie znajdują się w każdym domu. Ale dom to nie tylko ściany. Tworzą go członkowie rodziny oraz zwierzęta. Następnie przedszkolaki wysłuchały wiersza „Czasem”, by dowiedzieć się, jaki element powinien pojawić się w każdy domu. A mianowicie… szczęście. Następnie dzieci rozmawiały o tym, czym jest szczęście, czy je widać oraz jak wygląda osoba, która jest szczęśliwa. Zapytane, czy w ich domach jest szczęście, większość odpowiedziała twierdząco.

W drugiej części zajęć przedszkolaki kolorowały domki według własnego pomysłu. Następnie prace zostały przyklejone na duży arkusz papieru. W ten oto sposób powstało osiedle szczęśliwych domków.