Pięciolatki z SP7 poznały mieszkańców Szepczącego Lasu

W poniedziałek 29 października 2018 roku pięciolatki z grupy W teatrze ze Szkoły Podstawowej nr 7 wysłuchały w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci opowiadania Marcina Mortki pt. „Tappi i zapomniane śniadanie” ze zbioru „Tappi i wielka burza”.

Pewnego dnia mieszkańcy Szepczącego Lasu udali się nad Lodową Zatokę, by urządzić zawody w puszczaniu kaczek. W zabawie udział wziął między innymi bóbr Chrobotek, niedźwiedź Brzuchacz, troll Gburek, wiewiórka Śmigaczka oraz mały olbrzym Kudlik. Temu ostatniemu tak zależało na uczestnictwie w zawodach, że nawet nie zjadł porządnego śniadania. Wkrótce miało się okazać, że to był duży błąd…
Po wysłuchaniu historyjki pięciolatki rozmawiały o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Mówiły, że słodycze i fast foody można jeść, ale tylko od czasu do czasu i w niewielkich ilościach. Śniadanie natomiast, jako najważniejszy, ale nie jedyny posiłek dnia, należy koniecznie spożyć, by mieć siłę na zabawę i naukę przez cały dzień. W dalszej części spotkania na przedszkolaków czekał quiz dotyczący zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, w którym należało odpowiedzieć: prawda lub fałsz. Następnie dzieci rozdzieliły zbiór różnorodnych produktów na zdrowe (między innymi warzywa i owoce) i niezdrowe (czyli słodycze). Na zakończenie zadaniem każdego uczestnika spotkania było narysowanie na talerzu zdrowego śniadania.