Piękno według czytelników biblioteki

Tegoroczna Noc w Bibliotece upłynęła pod hasłem: Piękno ukryte między regałami. Jednym z zadań w grze bibliotecznej była próba zdefiniowania piękna. Czym jest piękno? Poniżej kilkanaście przykładowych wypowiedzi naszych czytelników, a wszystkie rozwieszone są w holu i można się z nimi zapoznać odwiedzając bibliotekę.

Piękno to:

„…życie przeżyte mądrze.”

„…każda zwykła rzecz, wystarczy tylko umieć je dostrzec.”

„…rzecz, zjawisko, które zachwyca. Może być powierzchowne, które od razu zauważasz lub ukryte w środku i tylko zależy od Ciebie, czy je zauważysz i odkryjesz.”

„…ogród z kwitnącymi kwiatami, zapachem skoszonej trawy, dźwiękiem śpiewających ptaków oraz uśmiechniętej rodziny.”

„..coś, co sprawia, że czuję się lepiej. Coś, do czego chce się wracać i na co patrzeć.”

„…obietnica ciepłego lata, spokojna toń błękitnego oceanu, to spokój duszy, ukojenie nerwów, beztroskie marzenia, dotarcie do celu.”

„…uśmiechnięte panie bibliotekarki między regałami! Oczywiście piękne również (jak zawsze).”

„…rzeczy, ludzie, zwierzęta i rośliny idealne. Lecz dla każdego idealne są różne rzeczy. Wszystko, co stworzył Bóg jest idealne, więc jest piękne.”

„…płatek kwiatka skropiony rosą.”

„…coś, co przywołuje uśmiech.”

„…nie tylko uroda, ale wnętrze człowieka.”

„…dusza człowieka, jego wyobraźnia i świat, który go otacza. Objawia się również jako natura. Czystość umysłu i uczucia, które można nazwać też relacjami łączącymi ludzi.”

„…natura, zieleń, która nas otacza, upaja nas i daje spokój, a także świat książki. Bo gdy zapisane stronice Cię pochłoną, nie możesz już myśleć o niczym innym.”

„…wnętrze tego co okazuje dobro, życzliwość innym ludziom, pomocną dłoń drugiemu człowiekowi.”

„…piękne wnętrze i uśmiech na twarzy.”

„…piękno jest w każdym człowieku, każdy jest piękny na swój sposób. Piękno jest wyrażane w różnych kulturach i krajach. Każdy jest piękny.”

„…człowieczeństwo, szczęście chwili, pasja, zaufanie. To uświadomienie sobie, patrząc w lustro, że nie muszę odwracać oczu. Pięknem jest mariaż człowieka z naturą. To świadomość, że jestem wolnym człowiekiem, że umiem dzielić się…”

„…otaczający nas świat, to uśmiech na twarzy, przyroda budząca się ze snu.”

„…przyroda, dobro, miłość.”