Pierwsza wizyta przedszkolaków z „Siódemki”

20 listopada 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła grupa przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach.

Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, że znajdują się w wypożyczalni książek dla dzieci. Następnie zapoznały się z regulaminem oddziału, którego należy przestrzegać, będąc czytelnikiem biblioteki oraz zostały poinformowane, co należy zrobić, gdy się zniszczy lub zagubi wypożyczoną książkę. Przedszkolaki mogły przekonać się także, jak wygląda wypożyczanie książek.

Mali goście doskonale wiedzieli, w jaki sposób należy dbać o książki w domu. Dzieci bardzo dobrze rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści dla dzieci. W trakcie wizyty maluchy obejrzały również takie książki, których nie zabiera się do domu i czasopisma dla przedszkolaków. Na następnym spotkaniu, które odbędzie się w grudniu, grupa wysłucha opowiadania.