Pierwsze zajęcia biblioteczne w nowym roku

W czwartek 3 stycznia 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci grupa Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie” wysłuchała opowiadania pt. „Kuku i historia pępka”, które napisała Monika Kamińska.

Kilkuletni Kuku zostaje w domu tylko z tatą, ponieważ jego mama musiała wyjechać na kilka dni. Martwi go ogromnie to, że mama nie zostawiła mu żadnej pamiątki i boi się, że ją zapomni. A jak wiadomo pamiątki są po to, by pamiętać o czymś miłym. Wtedy z pomocą przychodzi tata, który oznajmia, że Kuku posiada pamiątkę od mamy i jest nią pępek.

Z historyjki dzieci dowiedziały się między innymi czym jest pępowina. Zadawały bardzo wnikliwe pytania: do czego służy i czy boli, gdy się ją odcina. Niektórzy zastanawiali się, czy to tata odcinał ich pępowinę. Pszczółki sprawdziły swoje pępki, a jedna z dziewczynek stwierdziła, że to taki supełek. Na zakończenie chętne osoby pokazywały, w jaki sposób spędzają czas ze swoimi mamami. Pozostali musieli zgadnąć, co robią mamy ze swoimi dziećmi. Okazało się, że budują z klocków wieżę, jeżdżą autem, a nawet grają w piłkę.