Pierwszoklasiści z „Siódemki” odwiedzili bibliotekę
  • A A A
  • W piątek 27 października 2017 roku Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach odwiedziła klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach.

Zwiedzanie gmachu biblioteki uczniowie rozpoczęli od Mediateki, gdzie zapoznali się z zasobami tegoż działu, a były to m.in. książki mówione oraz filmy na nośnikach CD. Następnie grupa udała się do Czytelni i Wypożyczalni Naukowej, która swą ofertę kieruje głównie do studentów. Na kolejnym z pięter budynku pierwszoklasiści zwiedzili Czytelnię i Wypożyczalnię dla Dorosłych. Tam zobaczyli jak dużym księgozbiorem dysponują te działy.

Zwiedzanie biblioteki uczniowie zakończyli w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, gdzie poznali zasady działu. Jedna z nich dotyczyła tego, co należy zrobić, by stać się czytelnikiem. Dodatkowo dzieci obejrzały książki dostosowane do ich wieku, a zwłaszcza te, które są przeznaczone dla osób zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Pierwszaki usłyszały także, że niektórych książek nie można wypożyczać do domu, ale można je oglądać podczas każdej wizyty w bibliotece. W pomieszczeniu czytelni zobaczyły również kilka pozycji popularnonaukowych oraz czasopisma przeznaczone dla młodszych czytelników.