Pisarz Grzegorz Kasdepke gościł w Chojnicach

Autor bajek, opowiadań i książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke był kolejnym gościem, który przyjechał do Chojnic w ramach „Pomorskich spotkań – z książką na walizkach”, zorganizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. W piątek 11 września 2009 roku, w oddziale dla dzieci, pisarz spotkał się z 45 uczniami kl. III, IV i V Szkoły Podstawowej nr 3.

Grzegorz Kasdepke mówił uczniom o założeniach akcji „Z książką na walizkach”. Pytał ich o to, co czytają, ile czytają i jakich książek nie lubią. Stwierdził, że ma nadzieję, że jego książki nie znajdą się na liście tych przez uczniów znienawidzonych. Dzieci miały okazję poznać książki autorstwa Grzegorza Kasdepke, w tym tę zatytułowaną „Co to znaczy?”, o najpopularniejszych związkach frazeologicznych. Zabawa w wyjaśnianie związków frazeologicznych wywoływała co chwilę śmiech uczniów. Podobnie bawiła scenka dotycząca prawidłowego zachowania się na randce, pisarz bowiem jest autorem książki „Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci”. Z innych tytułów pisarz mówił m.in. o „Kacperiadzie” oraz powieściach o Kubie i Bubie. – Moje książki pisałem dla mojego syna. Lubię pisać książki dla dzieci – mówił pisarz. Przyznał też, że bohaterowie rosną wraz z synem, który teraz ma już 14 lat.
Spotkanie autorskie zakończyła zabawa w prawdziwą konferencję prasową, podczas której nie brakowało pytań do pisarza. Ostatnim akcentem było oczywiście składanie autografów.