Pisarz Robert Małecki gościem VII Nocy w Bibliotece

W sobotę 10 października 2020 roku o godzinie 18.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w ramach VII Nocy w Bibliotece odbędzie się spotkanie z autorem kryminałów Robertem Małeckim. Jest ono bezpłatne, jednak ze względów bezpieczeństwa obowiązują wejściówki.

Swoją przygodę z kryminałem Robert Małecki zaczął w 2012 roku na warsztatach literackich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, gdzie uczył się pisania m.in. od Mariusza Czubaja czy Marcina Świetlickiego. Zaczął zdobywać nagrody za opowiadania kryminalne, m.in. podczas festiwalu Kryminalna Piła w 2013 roku. W 2016 roku na rynku wydawniczym pojawiła się jego pierwsza książka „Najgorsze dopiero nadejdzie”.

Spod jego pióra wyszły dwie serie literackie. Pierwsza chełmżyńska, w skład której wchodzą tytuły: „Skaza”, „Wada”, „Zadra”. Jej głównym bohaterem jest komisarz Bernard Gross. Druga to seria toruńska: „Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach” i „Koszmary zasną ostatnie”. Bohaterem tego cyklu jest dziennikarz Marek Bener. We wrześniu 2020 roku ukazała się najnowsza książka Małeckiego „Żałobnica” – „hipnotyzujący thriller o samotności, sile rażenia kłamstw i toksycznej przyjaźni, która karmi rządzę zemsty” – jak można przeczytać na oficjalnej stronie autora.

W związku z zagrożeniami wynikającymi z epidemii COVID-19 i w trosce o bezpieczeństwo czytelników spotkanie z Robertem Małeckim będzie miało charakter zamknięty i z ograniczoną liczbą uczestników. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w Czytelni MBP w czwartek 8 października w godz. 11.00-18.00.

VII Noc w Bibliotece „Spotkanie z kryminałem” dofinansowana została ze środków Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Chojnicach. Organizatorami Nocy są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie Lektura.