Podsumowanie konkursu graficznego na logo

Konkurs graficzny na logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach ogłosiła Miejska Biblioteka wraz ze Stowarzyszeniem Lektura. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 8 maja 2009 roku w czytelni, na zakończenie imprez w ramach projektu „Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza. Dwa tygodnie z książką”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Napłynęło 7 prac. Jury przyznało 3 miejsca i 4 wyróżnienia. Wygrał Radosław Kurs. – To logo wygrało bezapelacyjnie. To typowe logo, z napisem i elementami charakterystycznymi dla Chojnic i biblioteki – mówiła Elżbieta Łońska, kierownik Mediateki.
Wyniki konkursu:
I miejsce Radosław Kurs (ZSP 1);
II Krzysztof Myśliwiec (II LO);
III Joanna Krzoska (ZSP 1);
wyróżnienia:
1. Barbara Myśliwiec (ZSP 1);
2. Brygida Ossowska (ZSZ Brusy);
3. Daria Bucław (ZSP 1);
4. Justyna Jansa (ALO).
Nagrody w postaci książek najpierw wręczone zostały osobom wyróżnionym, a później zdobywcom poszczególnych miejsc. Niestety na podsumowanie nie dotarł zwycięzca. Jego logo zaprezentował Elżbieta Łońska.

Wręczenie nagród poprzedziła inscenizacja „Telemach w jeansach” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3 w Chojnicach, w reżyserii Marioli Remus. Była to opowieść o Maćku, który ucieka z internatu i jedzie do Ełku, żeby odszukać ojca, z którym nie ma kontaktu. Inscenizacja rozpoczyna się od sceny, w której Maciek czyta opowieść o mitycznym Telemachu, synu Odyseusza, który wyruszył w podróż w poszukiwaniu informacji o ojcu. Uczniowie doskonale odegrali spektakl, co widownia przyjęła gromkimi brawami.
W inscenizacji wystąpili:
Damian Szmaglinski – Maciek