Podwodny świat zwierząt

Podwodny świat zwierząt był tematem tegorocznych zajęć w ramach ferii, które odbyły się 31 stycznia 2018 roku. Udział w nich jak co roku wzięły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3.

Zajęcia dla dzieci odbyły się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Ich program był obszerny. Na początku uczniowie rozszyfrowywali zagadki o rybach oraz wysłuchali wiersza Jana Brzechwy „Ryby”. Następnie obejrzeli prezentację multimedialną składającą się ze zdjęć ryb, które Brzechwa wymienia w swoim utworze. O pozostałych gatunkach dzieci przeczytały w książkach, które znajdują się w zbiorach biblioteki. Kolejnym punktem było tworzenie rybiego alfabetu. Bez trudu uczestnicy zajęć wymienili gatunki ryb, które rozpoczynają się na poszczególne litery alfabetu. Potem dzieci kolorowały zakodowaną rybkę. Po wykonaniu tego zadania uczniowie układali nazwy gatunków ryb z przygotowanych rozsypanek i wpisywali ich nazwy do krzyżówki, której hasłem była złota rybka.

Druga część zajęć poświęcona była rekinom. Na początku uczniowie musieli rozszyfrować nazwy poszczególnych gatunków przy pomocy zakodowanego alfabetu, następnie wspólnie obejrzeli przygotowaną prezentację na temat odgadniętych gatunków.