Poszukiwanie skarbu – warsztaty przeprowadzone przez Ewę Drzazgowską

W środę 24 stycznia 2018 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się warsztaty czytelnicze poprowadzone przez panią Ewę Drzazgowską dla dwóch grup Sowy i Montessori z Przedszkola Niepublicznego „Misiowa Akademia”.

Prowadząca zajęcia pokazała i przeczytała dzieciom slajdy oparte o książkę będącą w posiadaniu biblioteki – „Poznaj Pettsona i Findusa” Svena Nordqvista. Przyglądając się wyświetlanym obrazkom, przedszkolaki miały za zadanie znajdować ukryte przez sprytnego kota (Findusa) przedmioty niezbędne do przygotowania naleśników.

Po przeczytaniu krótkiej historyjki dzieci zostały poproszone przez panią Ewę o wspólne stworzenie mapy wypożyczalni. Razem nanosili na kartkę charakterystyczne punkty pomieszczenia – regały, stoliki, biurko, kanapy… Po wykonaniu zadania przyszedł czas na zabawę. Czworo przedszkolaków wraz z panią przedszkolanką wyszło na korytarz, a w tym czasie reszta zastanawiała się nad miejscem ukrycia skarbu. Po zaznaczeniu go na mapie czerwonym pisakiem, wołano dzieci czekające na korytarzu i proszono je o sprawdzenie mapy i poszukiwanie schowanych przedmiotów.

Poszukiwanym skarbem okazały się ciasteczkowe literki, które w nagrodę przedszkolaki mogły zjeść.