Powakacyjna wizyta w bibliotece grupy Gumisie z „Bajki”

W poniedziałek 11 września 2017 roku po wakacyjnej przerwie Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziła grupa Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”.

Na spotkaniu dzieci usłyszały opowiadanie Marcina Mortki pt. „Tappi i tykający przedmiot” ze zbioru pt. „Tappi i poduszka dla Chichotka”. Lato dobiegało końca. Któregoś dnia wiking Tappi przyniósł do Chaty pewien dziwny przedmiot: okrągły z dwoma wąsikami, z których jeden był dłuższy, drugi krótszy. Dodatkowo ten przedmiot tykał. Reniferkowi Chichotkowi bardzo się nie spodobał. Wkrótce okazało się, do czego ów wynalazek służy, a mianowicie, że jest to budzik, który odmierza czas. Tappi wyjaśnił, że odtąd Chichotek będzie musiał wcześnie rano wstawać, by nie spóźniać się do przedszkola, gdzie będzie bardzo ciekawie spędzać czas.

Po wysłuchaniu historyjki Gumisie długo wymieniały, w jaki sposób spędzają czas w przedszkolu. Okazało się, że oprócz nauki są też różnego rodzaju gry, zabawy i mnóstwo innych atrakcji, takich jak wycieczki i przedstawienia. Dzieci zapytane, czy w przedszkolu jest nudno, jednogłośnie odpowiedziały, że nie. Na zakończenie każde narysowało to, co się w przedszkolu dzieje każdego dnia.