Prasówka dla seniorów z klubu „Pod Budą”

Bibliotekarki z Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odwiedziły we wtorek 20 września 2022 roku Klub Seniora „Pod Budą”. Jego tematem był przegląd prasy i zachęcenie seniorów do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Weronika Sadowska i Anna Maria Zdrenka przekazały seniorom informacje o zbiorze czasopism dostępnych w Czytelni. Dysponuje ona 39 tytułami gazet codziennych, tygodników i miesięczników, zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych. Czytelnicy mogą te czasopisma czytać na miejscu, a niektóre także wypożyczyć do domu. Bibliotekarki przyniosły do klubu wybrane tytuły i przybliżyły seniorom niektóre zamieszczone w nich artykuły. Były to: „Gazeta Pomorska”, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Przegląd Sportowy”, „Dobre Rady”, „Oliwia”, „Pani” oraz „Gość Niedzielny”. Prasówka dotyczyła artykułów o różnorodnej tematyce – życiu społecznym, gospodarce, sporcie, kulturze, zdrowiu czy kuchni, a także wywiadów z ciekawymi ludźmi i felietonów. Ponadto w ramach współpracy bibliotekarki przekazały tomiki poetyckie do klubowej biblioteczki.

Było to pierwsze z cyklu spotkań z Klubem Seniora „Pod Budą”. Na kolejne bibliotekarki przygotują przegląd prasy z innych bieżących tytułów dostępnych w Czytelni MBP.