Przedszkolaki, Pan Kuleczka i jeż
  • A A A
  • W poniedziałek 6 listopada 2017 roku podczas kolejnej wizyty w bibliotece dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Leśne Ludki” wysłuchały opowiadania pt. „Spotkanie” ze zbioru „Pan Kuleczka. Spotkanie” autorstwa Wojciecha Widłaka.

Pewnego jesiennego dnia Pan Kuleczka wraz psem Pypciem, kaczką Katastrofą i muchą Bzyk-Bzyk udali się do parku na jesienny spacer, by złapać trochę słońca. Co prawda nie udało się go złapać, ale nie wrócili z pustymi rękoma. Mianowicie przy okienku do piwnicy spotkali jeża. Wszyscy chętnie chcieli zabrać kolczastego kolegę do domu i prześcigali się w propozycjach zapewniania mu opieki. Jeż jednak bardzo cichutko podziękował za propozycję i wytłumaczył, że jego miejsce jest w lesie. Na zakończenie zaprosił wszystkich do siebie. I tak oto jeż został przetransportowany w pudełku do parku.

W drugiej części zajęć dzieci rozmawiały o tym, co to znaczy łapać słońce, a także o tym, czym żywią się jeże i dlaczego trzymanie ich w domu nie jest dobrym pomysłem. Na zakończenie każdy przedszkolak pokolorował jeża według własnego pomysłu.