Przedszkolaki rozmawiały o przyjaźni

W poniedziałek 3 lutego 2020 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszły dzieci z grupy Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” na spotkanie z książką. Bibliotekarka przeczytała przedszkolakom „Papierowe samoloty”.

Mia i Ben (bohaterowie opowiadania) są najlepszymi przyjaciółmi, spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzielą ze sobą pewną pasję – najbardziej ze wszystkiego uwielbiają budować samoloty. Pewnego dnia przyjaźń dwojga dzieci poddana zostaje wielkiej próbie.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały o przyjaźni chłopca i dziewczynki. Bez problemu potrafiły odpowiedzieć na pytania kim jest przyjaciel, kto nim może zostać. Dzieci dowiedziały się, że nawet duża odległość nie musi być końcem prawdziwej przyjaźni. Po omówieniu tekstu bibliotekarka pokazała maluchom, jak samodzielnie wykonać papierowy samolot. Gdy wspólnymi siłami udało się każdemu ułożyć samolot, zostały one ozdobione, a na koniec odbyły się zawody latania. Każdy przedszkolak mógł zabrać swoją maszynę latającą do domu.