Przedszkolaki rozmawiały w bibliotece o marzeniach

W piątek 9 marca 2018 roku grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci rymowanej historii Rachel Bright pt. „Mysz, która chciała zostać lwem”.

Pewna mysz ubolewała nad faktem, że nikt jej nie słyszy i nie zauważa. Czuła się z tego powodu bardzo samotna. Marzyła, by być taka jak lew: harda, twarda i ważna, mimo swoich niewielkich rozmiarów. Wpadła na pomysł, że powinna poćwiczyć głośne ryczenie, a po poradę udać się do samego mistrza – lwa. Bała się ogromnie tego spotkania, które dla obu stron przybrało niespodziewany obrót. W jego wyniku zrodziła się wspaniała przyjaźń.
Zanim dzieci wysłuchały opowiadania, rozmawiały o tym, czym są marzenia. Powiedziały, że czasem pragniemy coś otrzymać, innym razem chcielibyśmy być kimś innym lub posiadać szczególne umiejętności. Przedszkolaki stwierdziły, że nie wszystkie marzenia mogą się spełnić, ale nad niektórymi można troszeczkę popracować i wtedy mogą się urzeczywistnić. Gdy Misiaki zapoznały się z treścią historii, przypomniały kim jest przyjaciel. Mówiły, że to najważniejszy kolega lub koleżanka, z którym lubimy się bawić, kto nam pomaga i któremu możemy powierzyć sekret. Przy tym przyjaciel nie musi być do nas wcale podobny fizycznie. Sześciolatki mogły to zaobserwować, oglądając fotografie zamieszczone w książce pt. „Niezwykłe przyjaźnie” Jennifer S. Holland. Na zakończenie rysowały siebie i swoich przyjaciół.