Przedszkolaki rozmawiały w bibliotece o zasypianiu i snach

Oddział dla dzieci i młodzieży MBP w czwartek 16 lutego 2017 roku odwiedziła grupa Duszki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Tym razem przedszkolaki wysłuchały historyjki pt. „Szur szur ćwir plum!” autorstwa Kitty Crowther.

Mały żabcio o imieniu Tymek, jak co wieczór przed położeniem się do łóżka, umył ręce i buzię, wyszczotkował zęby, zrobił siusiu oraz samodzielnie założył pidżamę. Tata przeczytał mu bajkę na dobranoc, a mama pocałowała go i utuliła. Gdy wychodziła, zgasiła światło, ale zostawiła otwarte drzwi, by Tymek widział światło sączące się z korytarza. Naraz usłyszał jakiś dźwięk. Co to? Szur szur ćwir plum… Czyżby to jakiś potwór? Tymka ze strachu aż rozbolał brzuch i czym prędzej popędził do sypialni i łóżka rodziców. Tata jednak postanowił odprowadzić synka do jego pokoju. Nie mogąc dalej zasnąć, Tymek ponownie udał się do pokoju rodziców. Tym razem wtulił się w ramiona mamy i szybo zasnął. Ale teraz tata miał kłopoty z zaśnięciem, ponieważ Tymek strasznie się wiercił. Postanowił więc przenieść się do pokoju syna. I nagle usłyszał: szur szur ćwir plum.

Po wysłuchaniu historyjki dzieci rozmawiały o tym, czym jest sen, co to jest koszmar, co ułatwia nam zasypianie i czy możemy mieć wpływ na to, co nam się śni. Na zakończenie maluchy narysowały swoje sny w chmurkach.