Przedszkolaki wysłuchały historii o dobrym wilku

Grupa Kreciki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” w poniedziałek 27 lutego 2017 roku wysłuchała opowiadania „O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”, którego autorką jest Orianne Lallemand.

Zapowiadał się piękny i słoneczny dzień, w sam raz na przyjęcie z okazji nadejścia wiosny. Z tej okazji Wilk postanowił upiec szarlotkę, a że kucharz z niego żaden, postanowił znaleźć kogoś, kto mu pomoże. Gdy tak wędrował spotkał trzy świnki, które na jego widok zaczęły wołać o pomoc. Wilk uspokoił je, że nie ma zamiaru zrobić im krzywdy, bo sam potrzebuje pomocy – nie ma pojęcia jak zabrać się za pieczenie szarlotki. Świnki obiecały dać Wilkowi sprawdzony przepis ciotki Róży w zamian za pomoc przy budowie domków.

Skoro Wilk otrzymał sprawdzony przepis na smakołyk, teraz potrzebował składników do jego wykonania. I kiedy na nowo podjął swą wędrówkę, dotarł do domu siedmiu koźlątek. Tam wymienił się przepisem i w zamian za niego otrzymał mąkę. Dzięki spotkaniu Czerwonego Kapturka miał już masło, a przez uratowanie kury z łap lisa – jajka. Cukier zdobył, odłamując z chatki Baby Jagi cukrową rynnę, a jabłka od Królewny Śnieżki. Teraz Wilk mógł zakasać rękawy i zabrać się za pieczenie.
Kreciki otrzymały zadanie do wykonania w przedszkolu, a mianowicie miały narysować dobrego Wilka. Na następne spotkanie w bibliotece przyniosą gotowe prace.