Przedszkolaki z „Bajki” wysłuchały historyjki o niedźwiedziu

2 marca 2020 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała książki pt. „Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących”, której autorką jest Michelle Robinson.

Zanim dzieci wysłuchały opowiadania, ustaliły dla porządku jak wygląda miś oraz czym jest poradnik i do czego służy. Przedszkolaki wyjaśniły, że to taka książka, z którą trzeba się zapoznać, by wiedzieć jak się zachować, gdy na swej drodze spotkamy niedźwiedzia. Z historyjki dzieci dowiedziały się, że w niektórych przypadkach podczas konfrontacji z niedźwiedziami bardzo przydatna jest guma balonowa oraz, w szczególnych przypadkach, miś przytulanka. Jednak należy zapamiętać złotą zasadę, która brzmi następująco: tropienia niedźwiedzi jest niebezpieczne, a do zabawy najlepsze są pluszowe egzemplarze.

W drugiej części spotkania dzieci rysowały swoje pluszowe misie, które można oglądać na wystawie w korytarzu biblioteki.