Przedszkolaki z „Bajki” wysłuchały historyjki o słoniu w kratkę

Grupa Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” podczas wizyty w Oddziale dla dzieci i młodzieży w poniedziałek 8 stycznia 2018 roku wysłuchała historii pt. „Elmer” autorstwa Davida McKee.

Tytułowy bohater jest kolorowy słoniem w kratkę o wyjątkowym poczuciu humoru, dzięki któremu inne szare słonie są szczęśliwe. Pewnego dnia Elmer, mając dość bycia innym, postanawia ruszyć w świat, by zmienić kolor skóry. Kiedy wygląda już jak inne słonie, dołącza do swojego stada. Lecz stado, które widzi, jest smutne i ciche. Co się stało? Wkrótce sprawa się wyjaśnia.

Dzieci oglądając ilustracje zamieszczone w książce stwierdziły, że każdy słoń jest inny i nie ma dwóch takich samych zwierząt. Podobnie jest u ludzi: nawet jeżeli są do siebie podobni zewnętrznie, to będą się różnić charakterem i upodobaniami. Przedszkolaki rozmawiały również o tym, co to znaczy być szczęśliwym. A szczęście według nich to na przykład wspólna zabawa z kolegami, strojenie choinki czy otrzymywanie i otwieranie prezentów. Dzieci zauważyły, że szczęściu towarzyszy dobry humor.

Na zakończenie każdy kolorował słonia według własnego pomysłu, dzięki czemu powstało stado kolorowych, wyjątkowych i niepowtarzalnych osobników.