Przedszkolaki z „Leśnych Ludków” z wizytą w bibliotece

W poniedziałek 24 września 2018 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyjechały dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Leśne Ludki” z Klawkowa. Na spotkaniu przedszkolaki wysłuchały opowiadania Anny Sójki pt. „Wycieczka do lasu” ze zbioru „Reksio – wielka księga przygód”.

Pewnego jesiennego dnia zwierzęta w gospodarstwie stwierdziły, że dotychczasowe miejsce zamieszkania im się znudziło. Postanowiły przenieść się do lasu. Nowe otoczenie oczarowało wszystkich. Teraz należało zbudować kurnik, chlew i budę dla psa, ale do tego zabiorą się po podwieczorku. Tylko, kto poda zwierzętom jedzenie w lesie? O tym miały się przekonać wkrótce, gdy poszły spać bez kolacji, a następny dzień przywitał je deszczem i chłodem.

Po wysłuchaniu i omówieniu historyjki na każdego przedszkolaka czekała łamigłówka, która zawieszona była na „Drzewku jesiennych zagadek”. Z zadaniem zmierzyły się również panie nauczycielki. Wszystkim udało się rozwiązać łamigłówki. Na koniec przedszkolaki kolorowały jesienne liście.