Przedszkolaki z SP 7 w Czytelni i Wypożyczalni dla Dzieci

We wtorek 28 września 2021 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła grupa 4- i 5-latków z grupy „Na morzu” ze Szkoły Podstawowej numer 7. Przedszkolaki poznały bibliotekę i jej księgozbiór dla dzieci.

Na wstępie spotkania dzieci dowiedziały się, że biblioteka to miejsce, w którym wypożycza się książki do domu, a po ich przeczytaniu – oddaje. Następnie przedszkolaki zostały poinformowane, co trzeba zrobić, by stać się czytelnikiem oddziału. 4- i 5-latki miały okazję zapoznać się z księgozbiorem przeznaczonym dla czytelników w ich wieku. Była to zarówno beletrystyka jak i książki popularnonaukowe. Dzieci obejrzały księgozbiór, z którego można korzystać wyłącznie w bibliotece i zostały zaproszone do przyłączenia się do projektu Mała książka – wielki człowiek.