Przedszkolaki z SP nr 7 wysłuchały, jak lisek Fenek bawi się na śniegu

Do Oddziału dla dzieci i młodzieży MBP we wtorek 23 stycznia 2018 roku przyszły dzieci z grupy „W lesie” z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej nr 7. Przedszkolaki wysłuchały historyjki pt. „Zabawy na śniegu”, z serii „Przygody Fenka”, autorstwa Magdaleny Sroki.

Fenek dowiedział się wczoraj wieczorem od taty, w jaki sposób powstaje śnieg i lód. Tak spodobała mu się historia o białym puchu, że ten przyśnił mu się w nocy. Rankiem, gdy się obudził, za oknem czekała na niego niespodzianka. Nie tracąc czasu, mały bohater założył kombinezon, ciepłe buty, czapkę, szalik oraz rękawiczki i pomknął wraz z tatą na górkę. Tam oczekiwał go przyjaciel Maks. I tak rozpoczęła się zimowa przygoda z sankami i śniegiem.

W drugiej części zajęć dzieci rozmawiały o tym, po czym poznać, że jest zima. Okazało się, że nie zawsze jest to śnieg. Gdy jest zima, zakładamy cieplejsze ubrania, bo na zewnątrz spada temperatura. Mówiły też o tym, że podczas zabaw na świeżym powietrzu małe dzieci muszą być zawsze pod opieką kogoś dorosłego. Nie należy zapominać o zjedzeniu porządnego i zdrowego śniadania, by mieć energię dużo energii. Na zakończenie każdy przedszkolak narysował swoją ulubioną zimową zabawę.