Przygody Wilka, który podróżował po świecie

W piątek 17 marca 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży grupa Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała historii Orianne Lallemand pt „O Wilku, który podróżował po świecie”.

W Dalekim Lesie, gdzie mieszkał Wilk, panowała zima i ogromna nuda. Przyjaciele Wilka bardzo się starali, by go zabawić i rozweselić. Niestety nie udawało im się to. Pewnego dnia Wilka olśniło: postanowił ruszyć w podróż dookoła świata. Może teraz przestanie się nudzić? Swoje wojaże rozpoczął od Europy. Następnie odwiedził Afrykę, Azję, Australię, Amerykę Południową i Północną. Z każdego miejsca, w którym przebywał, wysyłał widokówki. Wreszcie zapragnął wrócić do domu, ponieważ czuł się wyczerpany nadmiarem wrażeń oraz tęsknotą za przyjaciółmi.
W drugiej części zajęć na przedszkolaków czekało zadanie: w plecaku należało narysować najbardziej potrzebne rzeczy, które się przydadzą podczas podróży dookoła świata. I tak zostały zapakowane: kanapki, napoje, latarki, zapałki, okulary przeciwsłoneczne, kremy do opalania, namioty, śpiwory, mapy oraz wiele innych.