Przyjaźń była tematem zajęć dla grupy Duszki z „Bajki”

W poniedziałek 21 stycznia 2019 roku grupa Duszki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci historii pt. „Pudełko Hanki”, którą napisał Peter Carnavas.

Tej nocy Hanka nie mogła spać. Jej myśli krążyły wokół następnego dnia, a miał to być jej pierwszy dzień w szkole. Dorośli zapewnili, że w szkole będzie wspaniale i znajdzie w niej wielu nowych przyjaciół. Zatem Hanka postanowiła pierwszego dnia zabrać ze sobą pudełko z misiem, ale nikt nie pałał do zabawki takim entuzjazmem jak ona. Drugiego dnia Hanka przyniosła w pudełku babeczki. Wszyscy się poczęstowali, ale nikt nie podziękował. Kolejnego dnia przyniosła psa, ale woźny zabrał go do domu, bo przecież do szkoły psów nie można przyprowadzać. Każdy dzień był coraz większym rozczarowaniem. Zniechęcona dziewczynka postanowiła zniknąć, a wtedy pojawił się ktoś, kto ją znalazł.

Po wysłuchaniu opowiadania dzieci rozmawiały o tym, jak ważne jest posiadanie przyjaciela. Jedna z dziewczynek powiedziała, że jest on z nami na dobre i na złe. Przyjacielowi, czyli bardzo dobremu koledze, możemy powierzać sekrety i mu ufać. Następnie zadaniem przedszkolaków było narysowanie na małej karteczce jednej osoby lub rzeczy, która jest dla nich bardzo ważna. I tak na rysunkach pojawiły się: przytulanka towarzysząca dziewczynce od urodzenia; piłka nożna, w którą chłopiec gra bardzo często; serduszka oznaczające miłość oraz rodzina. Wszystkie obrazki zostały schowane w pudełku ze skarbami.