Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego „Czego boją się chojnickie dzieci”

We wtorek 29 maja 2018 roku w Czytelni odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie pt. „Czego boją się chojnickie dzieci”, ogłoszonym pod koniec kwietnia w ramach akcji „Dwa tygodnie z książką”.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie – plastyczną (dla klas 0-IV) oraz literacką (dla klas V SP – II gimnazjum). W trakcie spotkania podsumowującego laureatom wręczone zostały nagrody, a dodatkowo rozdawane były upominki w postaci książki Grzegorza Szlangi pt. „Janek i kot”, która była inspiracją do ogłoszenia tego zadania. Książkę otrzymała każda osoba, która wzięła udział w konkursie.

Nagrody wręczali Grzegorz Szlanga, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Anna Lipińska i prezes Stowarzyszenie LekTURa Weronika Sadowska. Następnie była okazja do wzięcia autografu na na książkach „Janek i kot” oraz porozmawiania z autorem.

Wszystkim laureatom, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. – Osobom, którym tym razem nie udało się zdobyć miejsc lub wyróżnień życzymy wytrwałości i prosimy o nieustawanie w dalszym rozwijaniu się zarówno plastycznie, jaki i literacko – podkreśla bibliotekarka Wioletta Karpiak, która koordynowała przebieg konkursu. Organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, Stowarzyszenie LekTURa, Urząd Miejski w Chojnicach oraz Chojnickie Centrum Kultury.

Lista laureatów