Skarby Misiaków z „Bajki”

W czwartek 30 października 2014 roku odbyły się zajęcia czytelnicze poprowadzone przez panią Ewę Drzazgowską w oparciu o książkę z Wydawnictwa EneDueRabe pt. „Kamyki Astona”. Na spotkanie z panią Ewą przyszły Misiaki z przedszkola „Bajka”.

Na wstępie dzieci wykonały zadanie na uważność, a następnie obejrzały slajdy i wysłuchały opowiadania o piesku Astonie. Po omówieniu treści grupa wykonała rysunki kolekcji swoich przedmiotów, które są dla nich największym skarbem. Po wykonaniu zadania każdy przedszkolak opowiedział o swoim zbieractwie. Jak się okazało wśród skarbów znalazły się: piórka, kasztany, żołędzie, kamyki, kawałki węgla, biżuteria, kwiaty, muszelki, serca, motyle, zabawki, a nawet diamenty.
Pani Ewa Drzazgowska jest tłumaczką, filozofem, autorką projektów „Ćwiczenia z myślenia” i „Polubić myślenie?”, pomysłodawczyni projektu „Chojnice magiczne”.
Gdańskie Wydawnictwo EneDueRabe istnieje od 2008 r. Jego oferta to mądre, ambitne, pełne ciepła i humoru książki dla dzieci z niebanalną treścią i nietuzinkowymi ilustracjami. Jest to po prostu dobra literatura piękna dla dzieci. Więcej na temat Wydawnictwa EneDueRabe na stronie: www.eneduerabe.eu.
Chętnych na uczestnictwo w tego typu zajęciach prosimy o kontakt z Wypożyczalnią i Czytelnią dla Dzieci.
Kolejne spotkanie z panią Ewą i książkami z wydawnictwa odbędzie się 17 listopada o godz. 16.00. Zachęcamy do zapisów, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.