Skrzaty wysłuchały opowiadania „Tappi i Święty Mikołaj”

W czwartek 30 listopada 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży grupa Skrzaty z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” wysłuchała historii pt. „Tappi i Święty Mikołaj” ze zbioru „Tappi i pierwszy śnieg” autorstwa Marcina Mortki.

Zima zagościła na dobre w Szepczącym Lesie, przysypując białym puchem wszystko dookoła. Pewnej nocy renifer Chichotek zerwał się nagle z łóżka, słysząc sygnał alarmowy, który oznaczał, że któremuś z jego braci dzieje się krzywda. Zatem razem z wikingiem Tappim szybko ruszyli na ratunek. Wkrótce dotarli do wielkiej góry śniegu, z której wystawały wierzgające dwie pary nóg i przy której leżały przewrócone sanie. Obok zaś stał starszy jegomość z bialutką brodą, w czerwonym płaszczu i czapce, i pękał ze śmiechu. W życiu nie widział czegoś tak śmiesznego: jego renifery utknęły w zaspie. I tak oto Tappi i Chichotek poznali Świętego Mikołaja, a także pomogli mu i jego zaprzęgowi w kłopocie.
Zanim dzieci przystąpiły do wykonania zadania, rozmawiały o tym, co można by dać w prezencie Świętemu Mikołajowi. I tak Skrzaty zaproponowały: większe sanie, ciepłą czapkę, szalik, płaszcz i spodnie, ciasteczka i ciepłą czekoladę do picia oraz wodę i karmę dla reniferów. Na zakończenie każdy narysował podarunek dla Świętego Mikołaja. Wszystkie prezenty zostały zapakowane i przewiązane sznurkiem.