Sposób na smutek

We wtorek 28 marca 2017 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się czwarte spotkanie biblioterapeutyczne z grupą integracyjną Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Tym razem omawiana była książka pt. „Albert Le Blanc”, której autorem jest Nick Butterworth.

Do sklepu z zabawkami przybywa nowy lokator – biały miś o smutnym wyrazie pyszczka. Wszyscy mieszkańcy sklepu postanawiają go rozbawić. Temat smutku okazał się być dzieciom bardzo bliski. Nawet w trakcie spotkania kilkoro dzieci deklarowało tę emocję. Każdy przedszkolak dokładnie wiedział, że smutną osobę rozpoznamy po oczach, buzi, zwieszonej głowie…

W związku z tym, że każdy czasem ma gorszy dzień, zadaniem do wykonania było wymyślenie i narysowanie sposobu na rozweselenie smutaska. Dzieci stworzyły rysunki na podstawie swojego doświadczenia. Starały się sobie przypomnieć, co im sprawia przyjemność. Były to: książki, czekolada, lody, ogólnie jedzenie, klocki lego, kwiaty, przytulenie, inne osoby, serduszka, pięknie uczesane włosy, uśmiech, spacer po łące. W trakcie omawiania ilustracji okazało się, że takich sposobów na wesołość jest mnóstwo i nie wszystkie udało się narysować.