Spotkanie z autorem kryminałów Zygmuntem Miłoszewskim

W ramach Chojnickiej Wiosny Literackiej w piątek 28 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach gościć będzie Zygmunt Miłoszewski – powieściopisarz, publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych.

Wcześniej, o godz. 13.30 pisarz spotka się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa. Organizatorami spotkań są Urząd Miejski w Chojnicach, „Tygodnik Powszechny”, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa.

Zygmunt Miłoszewski jest znany jako autor powieści kryminalnych, m.in. trylogii, której bohaterem jest prokurator Teodor Szacki – „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew”. Inne jego książki to: horror „Domofon”, baśń dla dzieci „Góry Żmijowe” i thriller sensacyjno-przygodowy „Bezcenny”. Pracował także jako dziennikarz w „Super Expressie”, gdzie relacjonował rozprawy sądowe. Potem był redaktorem i dziennikarzem w różnych tytułach oraz felietonistą „Newsweeka”. Literacko zadebiutował na łamach „Polityki” i jest laureatem Paszportu „Polityki”.