Spotkanie z Jerzym Sosnowskim podczas Chojnickiej Wiosny Literackiej
  • A A A
  • Fot. Krzysztof Dubiel

W środę 22 lutego 2017 roku w ramach Chojnickiej Wiosny Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z pisarzem, publicystą i historykiem Jerzym Sosnowskim. Początek o godz. 17.00 w Czytelni MBP.

Będzie to prelekcja połączona z promocją książki „Co Bóg zrobił szympansom?”. Zapraszamy!

W tym samym dniu, w ramach Chojnickiej Wiosny Literackiej o godz. 13.30 w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa odbędzie się lekcja czytania z „Tygodnikiem Powszechnym” pt. „Poeci bruLionu – Świetlicki, Podsiadło i inni”. Organizatorami spotkań są Urząd Miejski w Chojnicach, „Tygodnik Powszechny”, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i II Liceum Ogólnokształcące Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa.

Jerzy Sosnowski – ur. 1962 w Warszawie, pisarz i publicysta. Z wykształcenia historyk literatury polskiej. Opublikował m.in. powieści „Apokryf Agłai” (2001, II wyd. 2007), „Wielościan” (2001, Nagroda Fundacji Kościelskich) i „Sen sów” (2016), zbiór esejów „Co Bóg zrobił szympansom?” (2015, Nagroda im. ks. Józefa Tischnera), a także rozmowy z Jerzym Bralczykiem, Andrzejem Markowskim i Janem Miodkiem „Wszystko zależy od przyimka” (2014). W latach 2001-2016 był dziennikarzem radiowej Trójki. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Towarzystwa Dziennikarskiego i redakcji kwartalnika „Więź”.
    (źródło: http://jerzysosnowski.pl)