Spotkanie z pisarką i tłumaczką Magdaleną Tulli

W środę 9 marca 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach odbędzie się spotkanie z Magdaleną Tulli, zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Początek o godz. 18.00 w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych. Zapraszamy!

Magdalena Tulli jest tłumaczem literatury włoskiej i francuskiej. Jako pisarka zadebiutowała w 1995 roku opowieścią „Sny i kamienie”, za którą otrzymała Nagrodę Fundacji im. Kościelskich (1995). Druga książka autorki, „W czerwieni”, została nominowana do nagrody Nike w 1999, a trzecia „Tryby” dostała się do finału Nike 2004. Kolejne powieści pisarki to „Zamiast procesu: raport o mowie nienawiści” (współautor: Sergiusz Kowalski), wydana w 2003 roku, „Skaza” w 2006, „Włoskie szpilki” w 2011 i najnowsza – „Szum” w 2014 roku.

Z wykształcenia jest biologiem. Jej ojciec był Włochem, a matka Polką. Jako dziecko co roku wyjeżdżała na wakacje do dziadków w Mediolanie. Po ukończeniu studiów uczestniczyła w półrocznej wyprawie na Antarktydę.

Więcej o pisarce: http://culture.pl/pl/tworca/magdalena-tulli